Separatory spożywcze

Wykorzystanie profesjonalnych separatorów w przetwórstwie mięsnym oraz spożywczym umożliwia maksymalizację zysków i optymalne zużycie dostępnych surowców żywnościowych. Ich działanie polega na mechanicznej separacji mięsa zwierzęcego od elementów kostnych. Na stronie ERY dostępne są nowoczesne separatory spożywcze dostosowane do pracy w każdych warunkach.

Separatory spożywcze – gwarancja niezawodności pracy

W kategorii tej znajdą Państwo separatory spożywcze, które spełniają wszystkie normy jakościowe. Posiadają one bardzo trwałe obudowy, które wykonane zostały z wysokiej klasy materiałów jak m.in. specjalne tworzywa termoplastyczne czy stal nierdzewna, które zapewniają im dużą odporność na zużycie, a także na uszkodzenia mechaniczne, znacząco wydłużając ich żywotność oraz minimalizując ryzyko wystąpienia awarii. 

Urządzenia separacyjne – do czego służą?

Separatory są najczęściej używane w celu wydzielenia wartościowego mięsa zwierzęcego z surowców typu tusze, kości, chrzęści czy ości. Urządzenia mogą być także eksploatowane w celu wydzielenia wartościowego miąższu, w przypadku owoców lub warzyw, oraz mielonego tłuszczu, w przypadku oddzielania tłuszczu wieprzowego od skóry. W zależności od perforacji separatory można wykorzystać również m.in. do rozdrobnionych korpusów, szyjek czy innych elementów kostnych po rozbiorze kurczaka lub indyka.

Spożywcze separatory o dużych możliwościach – oferta ERY

Maszyny dostępne w ofercie przedsiębiorstwa charakteryzują się praktyczną konstrukcją, która idzie w parze z najwyższą wydajnością pracy. Najlepsze komponenty użyte do budowy separatorów umożliwiają maksymalizację korzyści z wykonywanego procesu oddzielania. Mięso, które uzyskuje się w końcowej fazie procesu, posiada najlepsze możliwe właściwości jakościowe. Zaznaczone są wyraźne, włókniste struktury mięsa, dzięki czemu uzyskuje się pełnowartościowy produkt końcowy. W ofercie firmy znajduje się szereg separatorów o zmiennej przepustowości, umożliwiających dopasowanie urządzenia do potrzeb klienta.

W ofercie dostępne są zarówno mniejsze, jak i większe modele o różnej wydajności, która dochodzi nawet do 2000 kg/h dla mięsa wieprzowego czy 3000 kg/h dla mięsa drobiowego.