Wykorzystanie profesjonalnych separatorów w przetwórstwie mięsnym oraz spożywczym umożliwia maksymalizację zysków i optymalne zużycie dostępnych surowców żywnościowych. Ich działanie polega na mechanicznej separacji mięsa zwierzęcego od elementów kostnych. Urządzenia mogą być także eksploatowane w celu wydzielenia wartościowego miąższu, w przypadku owoców lub warzyw, oraz mielonego tłuszczu, w przypadku oddzielania tłuszczu wieprzowego od skóry.

Charakterystyka urządzeń separacyjnych
Separatory są najczęściej używane w celu wydzielenia wartościowego mięsa zwierzęcego z surowców typu tusze, kości, chrzęści czy ości. Maszyny dostępne w ofercie przedsiębiorstwa charakteryzują się praktyczną konstrukcją, która idzie w parze z najwyższą wydajnością pracy. Najlepsze komponenty użyte do budowy separatorów umożliwiają maksymalizację korzyści z wykonywanego procesu oddzielania. Mięso, które uzyskuje się w końcowej fazie procesu, posiada najlepsze możliwe właściwości jakościowe. Zaznaczone są wyraźne, włókniste struktury mięsa, dzięki czemu uzyskuje się pełnowartościowy produkt końcowy. W ofercie firmy znajduje się szereg separatorów o zmiennej przepustowości, umożliwiających dopasowanie urządzenia do potrzeb klienta.

Skuteczne wydzielanie surowca
Zastosowanie nowoczesnych technologii produkcyjnych umożliwia odzyskanie niemal 45% mięsa z kości wieprzowych. W przypadku surowca drobiowego wartość ta może dochodzić do niemal 85%. Proces uzyskiwania mięsa z surowca jest łatwy w przeprowadzeniu dla pracowników oraz bezpieczny, w kontekście higieny pracy. Transport mięsa oddzielonego odbywa się rurą, dzięki czemu może być ono łatwo pozyskiwane i pakowane tuż po zakończeniu procesu wydzielania. W przypadku wątpliwości nasi pracownicy z wielką chęcią pomogą w dopasowaniu sprzętu do preferencji klienta.

Separator Lima RM 500 S
Zapytaj o produkt

Separator do mięsa i drobiu LIMA RM 500 S

Separator Lima RM 500 S wykorzystywany jest do oddzielania mięsa od kości. Separator przeznaczony jest do mięsa drobiowego oraz wieprzowego. Wydajność urządzenia oscyluje w okolicach 3000 kg/h dla mięsa drobiowego oraz 2000 kg/h dla mięsa wieprzowego. Urządzenie po kompletnym remoncie sprzedawane jest wraz z podajnikiem taśmowym.

Separator do ryb i drobiu
Zapytaj o produkt

Separator pasowy SEPAmatic 410

Separator pasowy SEPAmatic 410 posiada prostą konstrukcję. Wykonany ze stali nierdzewnej, wysokiej jakości tworzyw termoplastycznych i innych materiałów dopuszczonych w przemyśle spożywczym – czyni go łatwym do czyszczenia. Gwarancję optymalnych wyników dają perforowane sita, które mogą być wymienione w ciągu kilku sekund.