Kutry masarskie

Kutry masarskie to maszyny idealne do przygotowania farszu mocno rozdrobnionego, o wysokich parametrach wiązania masy. Dzięki nim można skutecznie i dokładnie rozdrobnić produkty mięsne, a niektóre modele pozwalają także przygotować masę na sosy i słodycze. Kuter masarski to nieocenione wsparcie przy produkcji wysokogatunkowych wędlin i pasztetów. Na stronie ERY Food Machinery znajdą Państwo wielofunkcyjne urządzenia przystosowane do pracy w każdych warunkach – serdecznie zapraszamy.

Kutry masarskie – najczęściej zadawane pytania

Czym jest kuter masarski?

Są to uniwersalne urządzenia służące do przygotowania farszu mocno rozdrobnionego, o wysokich parametrach wiązania masy. Dobry kuter świetnie radzi sobie z farszami mięsnymi, emulsjami tłuszczowymi, surowymi skórkami, serami, rybami czy też warzywami.

Jakie zadania spełnia kuter gastronomiczny?

Kuter masarski ma wiele zastosowań i umożliwia między innymi siekanie, mielenie, mieszanie oraz wyrabianie mięsa i produktów spożywczych.

Jakie są rodzaje kutrów masarskich?

Ze względu na sposób działania wyróżniamy kutry przelotowe, kutry misowe, oraz kutry próżniowe.

Gdzie wykorzystuje się kutry masarskie?

Kutry masarskie przeważnie wykorzystywane są w zakładach masarskich, gdzie produkuje się pasztety oraz różnego rodzaju wędliny. Zastosowanie znajdą jednak także w wielu innych zakładach produkcyjnych gdzie przetwarzane są wszelakie produkty spożywcze.

Z jakich materiałów wykonane są kutry masarskie?

Do produkcji kutrów masarskich wykorzystywana jest stal nierdzewna i kwasoodporna – pozwala to uzyskać maszyny niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych i gotowe wytrzymać duże obciążenia produkcyjne.

Jaką moc mają kutry masarskie?

Moc silnika w kutrach masarskich zależna jest od danego modelu. W dużych zakładach produkcyjnych sprawdzą maszyny o mocy 192 kW, jeśli jednak szukamy urządzenia do mniejszego przedsiębiorstwa, to w zupełności wystarczy kuter o mocy silnika 10 kW czy 15 kW.

Jaką pojemność mają kutry masarskie?

Do wyboru jest naprawdę wiele o różnych pojemnościach – od 65 litrów i 80 litrów do nawet 200 litrów. W każdym zakładzie w zależności od potrzeb i specyfiki pracy przyda się inne urządzenie.

Jak wybrać dobry kuter masarski?

Kupując kuter masarski, należy zwrócić uwagę na jego parametry i dostosować urządzenie do potrzeb danego zakładu. Najlepiej sięgać po maszyny od uznanych producentów wysoko oceniane przez innych użytkowników. Pamiętaj, że używane urządzenia trzeba kupować z zaufanego źródła, aby były one w doskonałym stanie.

Ile kosztują kutry masarskie?

Ceny profesjonalnych kutrów masarskich zaczynają się od kilku tysięcy złotych i różnią się znacznie w zależności od wielu czynników. Nowe maszyny są drogie, ale zapewniają doskonałą jakość, natomiast używane kutry masarskie to doskonała ekonomiczna opcja.

Jakie kutry masarskie są najlepsze?

Najlepsze rezultaty uzyskamy, sięgając po maszyny wytwarzane przez doświadczonych i uznanych na rynku producentów takich jak Kilia, Laska, Nowicki, Seydelmann, GEA, Talska, KG Wetter czy Dadaux. Najwyższej klasy urządzenia wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, optymalne konstrukcje, a także twarde i ostre noże.

<< 1 >>