Separator pasowy SEPAmatic 410

Separator pasowy SEPAmatic 410 posiada prostą konstrukcję. Wykonany ze stali nierdzewnej, wysokiej jakości tworzyw termoplastycznych i innych materiałów dopuszczonych w przemyśle spożywczym – czyni go łatwym do czyszczenia. Gwarancję optymalnych wyników dają perforowane sita, które mogą być wymienione w ciągu kilku sekund.

W zależności od ich perforacji można stosować je do :

  • rozdrobnionych korpusów, szyji i innych elementów kostnych pozostających po rozbiorze kurczaka lub indyka –  1,3 mm
  • pozostałości po rozbiorze kurczaka, doczyszczanie po separatorze hydraulicznym – 3 mm
  • podudzia indycze, pozyskiwanie jedynki z trójki wołowej – 5 mm

Aby zapewnić precyzyjną kontrolę jakości przemysłowego procesu produkcji kiełbasy – uwzględniając przy tym naturalnie zmienną jakość mięsa – SEPAmatic 410 zaopatrzony został w ręczną tacę podającą, która jest niezbędna zarówno ze względów produkcyjnych, jak i ekonomicznych. Podstawowa wersja SEPAmatic 410 jest ładowana ręcznie, jednak wraz ze wzrostem ilości przetwarzanego mięsa może zostać rozbudowana i działać jako system w pełni automatyczny.

SEPAmatic 410 jest dostosowany do niemieckiego i międzynarodowego prawa żywnościowego. Separator pasowy pozwala na utrzymanie wysokich standardów produkcyjnych, które łączą się nierozerwalnie z produkcją kiełbasy surowej.  Mięso przetworzone przez SEPAmatic ma ziarnistą konsystencję w postaci gruboziarnistego mięsa mielonego co pozwala uzyskać wysokiej jakości produkt.

 

Zasada działania jest prosta:

  • nieprzetworzone mięso jest transportowane do perforowanego bębna za pomocą elastycznej, wysoce odpornej na zużycie poliuretanowej taśmy kruszącej
  • zwiększający się nacisk przeciska miękkie mięso przez otwory do bębna
  • jednocześnie większe i twardsze części  tj. ścięgna, chrząstki itp. są przytrzymywane na zewnątrz bębna i usuwane przez zgarniacze

Dzięki zoptymalizowanej budowie urządzenia mięso zachowuje swoją naturalną, włóknistą strukturę ponieważ nie jest ono w żaden sposób podgrzane, zmielone ani starte.

ID produktu 55
Producent Sepamatic
Model 410
Typ separator pasowy
Zasilanie 400 V, 50 Hz
Moc 2.2 kW
Wydajność 800 kg/h
Waga 300 kg
Wymiary 180x75x135cm
Obroty 29 rpm
Rok produkcji 12.2002
Separator do ryb i drobiu
Separator do ryb i drobiu
Separator do ryb i drobiuSeparator do ryb i drobiu
Separator do ryb i drobiu
Separator do ryb i drobiu
Separator do ryb i drobiu
Separator do ryb i drobiu
Separator do ryb i drobiu
Separator do ryb i drobiu
Separator do ryb i drobiu
Zapytaj o produkt