Krajalnica Urschel GK

Krajalnica Urschel Model GK pozwala na krojenie dojrzałych, miękkich owoców oraz kruchych warzyw korzeniowych na rozmaite sposoby. Wśród nich znajdziemy między innymi klasyczne, równomierne kostki, paski, słupki oraz plastry proste i faliste, a nawet trójwymiarowe kształty z czterema falistymi i dwoma płaskimi powierzchniami. Urządzenie szczególnie zaleca się do krojenia falistych frytek ziemniaczanych.

Z uwagi na bezpośredni kontakt z produktem spożywczym, sprzęt wyposażony jest w wysokiej jakości części wykonane ze stali nierdzewnej. Krajalnica funkcjonuje płynnie, nie zacina się, oferując nieprzerwany cykl pracy. Doświadczeni specjaliści firmy Urschel zadbali o to, aby urządzenie było łatwe nie tylko w obsłudze lecz także w czyszczeniu i konserwacji.

Co równie istotne, nabywcy tej krajalnico-kostkownicy otrzymują szeroki wachlarz wymiennych części tnących. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie łagodnych, czystych cięć w znacznym zakresie rozmiarów. Dodatkowo, maszyna może zostać wyposażona w dowolny rozmiar tnący: 3/8″, 7/16″, 1/2″, 5/8″, 7/8″. Należy przy tym pamiętać, że maksymalne rozmiary produktu wejściowego nie powinny przekraczać w żadnym kierunku 140 mm (5-1/2″). Jest to niezbędne, żeby urządzenie pracowało właściwie oraz gwarantowało zadowalającą jakość.

Jak działa krajalnica Urschel Model GK?

Warzywo przeznaczone do pokrojenia umieszcza się w koszu zasypowym wirnika. Tam jest ono wprawiane w ruch i przesuwa się w stronę ostrza plastrującego. Następnie przechodzi przez regulowane szczeliny, gdzie – jeśli produkt ma być pokrojony w paski – napotyka na ostrze poprzeczne, a następnie – jeśli celem jest uzyskanie kostki – na ostrze podłużne. Koniec końców warzywo po obróbce trafia do pojemnika lub taśmociągiem dalej na linię produkcyjną lub do pakowania. Cała procedura jest błyskawiczna oraz bardzo wydajna.

Należy także wspomnieć o gabarytach i mocy maszyny. Jej szerokość wynosi 1167 mm. długość jest równa 1873 mm, a wysokość to 1251 mm. Waga urządzenia wynosi 350 kilogramów, a moc to 1,5 kilowatów. Informacje te są konieczne do właściwego zaplanowania zakupu, m.in. ustalenia odpowiedniego miejsca w zakładzie, gdzie będzie można ustawić i podłączyć krajalnico-kostkownicę.

  • ProducentUrschel
  • ModelGK
  • TypKrajalnico-kostkownica
  • Moc1,5 kW
  • Wysokość1251 mm
  • Szerokość1167 mm
  • Długość1873 mm
  • Waga350 kg
  • Materiałstal nierdzewna
Zobacz w praktyce

Zobacz jak działa Krajalnica Urschel GK