Kostkownica do mięsa, warzyw i sera Ruhle SR1

Kostkownica do mięsa, sera i warzyw Ruhle SR1 łączy w sobie wydajność pracy nawet do 1500kg/h oraz dbałość o wyśrubowane normy higieniczne. Doskonale kroi produkty surowe, zamrożone, jak i gotowane, charakteryzujące się większą kruchością. Łączy w sobie cechy plastrownicy do mięsa i urządzenia do krojenia w kostkę, produkując idealne plastry i kostki z różnych produktów spożywczych, w tym kiełbas, wędlin i ryb.

Innowacyjny kształt noża

Podstawą krajalnicy do mięsa i innych produktów SR1 jest wyjątkowo ostry nóż. Ma sierpowaty kształt, dzięki któremu jego powierzchnia jest stosunkowo niewielka w stosunku do krawędzi tnącej, co pozwala zmniejszyć kontakt produktu z powierzchnią noża do minimum, redukując tym samym ryzyko poszarpania lub innego uszkodzenia plastrów krojonego mięsa, sera czy warzyw. Nóż wyprodukowano ze stali nierdzewnej o dużej wytrzymałości, co pozwala na bezpieczne i efektywne krojenie kości oraz produktów zamrożonych.

System wymiennych kratek tnących

Przy wykorzystaniu urządzenia jako krajalnicy do mięsa w kostkę, kostkownicy do warzyw lub innych wyrobów wymagających tej formy krojenia, uwagę zwraca możliwość bardzo szybkiej wymiany kratki tnącej, a tym samym – zmiany rozmiaru kostek. Proces ten zajmuje około 10 sekund i jest wyjątkowo bezpieczny – nie wymaga wyjmowania ani innego kontaktu z nożem do cięcia.
Każda kratka tnąca składa się z trzech części, których łączenie umożliwia szybką modyfikację wielkości kostek – dzięki tym kombinacjom można uzyskać aż trzynaście różnych rozmiarów za pomocą jednej kratki.

Doskonała stabilizacja produktu

Inteligentny system docisku, geometria noża oraz kratek tnących i komory urządzenia sprawiają, że kroi ono z milimetrową dokładnością, zapewniając jednocześnie doskonałą powtarzalność i gładkie powierzchnie cięcia, również wtedy, gdy krojone produkty są twarde, bardzo suche i kruche lub miękkie. Maszyna zaopatrzona jest ponadto w system dociskowy, zapewniający uformowanie oraz przytrzymanie produktu przed cięciem.
Dzięki dużej komorze możliwe jest krojenie większych produktów bez cięcia wstępnego, co bardzo poprawia szybkość całego procesu. Posuw produktu jest czysto mechaniczny, dzięki czemu wydajność pracy urządzenia jest zawsze tak samo wysoka, również gdy są one gorące.
Precyzja działania oraz dbałość o szczegóły na etapie projektu i konstrukcji sprawiają, że krajalnica Ruhle SR1 idealnie nada się zarówno przy przetwórstwie produktów twardych, jak i bardzo delikatnych. Dzięki temu doskonale sprawdza się jako krajalnica do boczku lub kostkownica do sera, czyli produktów szczególnie narażonych na uszkodzenie podczas krojenia.

Higiena i łatwość czyszczenia

W kostkownicy do mięsa Ruhle SR1 zadbano o dokładne odizolowanie drogi produktu od części napędowych. Dzięki temu wyeliminowane zostało ryzyko przedostania się jakichkolwiek zanieczyszczeń. Również czyszczenie maszyny jest bardzo wygodne i możliwe do przeprowadzenia nawet w 3 minuty. Z kolei złożona budowa kratek pozwala również na szybkie i łatwe usunięcie resztek po zakończeniu krojenia.

 

  • ProducentRuhle
  • ModelSR1
  • Typkostkownica
  • Moc2.1 kW
  • Zasilanie400 V 50/60 Hz 3-phase AC / N / PE
  • Waga270 kg
  • Minimalna temperatura produktu-5 °C
  • Wymiary103 x 70 x 110 cm
  • Wymiary komory10 x 10 x 350 cm