Niezawodne mieszałki przemysłowe

Wiesz, że idealnie połączone składniki są sekretem idealnego produktu finalnego? Chcesz to zrobić szybko, dokładnie i ekonomicznie? Stawiasz na jakość – tutaj nie ma dla Ciebie kompromisów.
Dlaczego warto zainwestować w mieszałkę?

Rozwijaj swój biznes

Przemysł spożywczy jest wszechtronny i każda branża cechuje się innymi wyzwaniami. Każdy sektor doświadcza niesamowitego tempa postępu technologicznego. Reprezentujesz branżę mięsną? Jesteś producentem przetworów warzywno – owocowych? A może w odpowiedzi na trendy rynkowe produkujesz dania gotowe? Zaczynasz swój biznes w przemyśle spożywczym? Czy też zwiększyłeś swoją produkcję i potrzebujesz sprzętu o większej mocy?

Skoro tutaj jesteś, wysoce prwdopodobne, że na jakimś etapie swojego prosesu potrzebujesz coś WYMIESZAĆ, POŁĄCZYĆ, ZMIKSOWAĆ. Na te wszsystkie potrzeby od lat odpowiadają konstruktorzy maszyn i urządzeń, prześcigając się w podkręcaniu parametrów takich jak: efektywność produkcji, szybkość, energooszczędność, wszechstronność, uniwersalność, ergonomia czy design. Niezależnie jaką branżę reprezentujesz, możesz sobie pomóc korzystając z postępu technologii. Od lat znane są na rynku MIESZAŁKI – urządzenia, które zrobią za Ciebie to, czego sam nie jesteś w stanie.

Wyobrażasz sobie, co czuje Klient, kiedy ugryzie kawałek kiełbasy i natrafi na fragment z nierozdrobnionym mięsem czy niedokładnie wymieszanym pieprzem? Jako producent żywności to TY ponosisz odpowiedzialność za to, co spożywa konsument. Latami pracujesz na swój wizerunek, budujesz markę, inwestujesz w marketing, chcesz, aby Twoje produkty były wyjątkowe i jedyne z swoim rodzaju. Stała, wysoka jakość wyrobów jest niezbędna dla budowania grupy wiernych klientów, którzy wracają i ponownie wybierają właśnie TWÓJ produkt. Kluczową rolę w jakości produktów spożywczych ogrywa proces technologiczny i zaplecze maszynowe. Niezbędne w produkcji wyrobów o idealnej, jednolitej, powtarzalnej, zestandaryzowanej strukturze oraz o powtarzalnym smaku, jego aromacie i intensywności, są odpowiednio dobrane urządzenia do mieszania poszczególnych składników. Mieszałki przemysłowe idealnie wymieszają Twoją surówkę, farsz do pierogów czy mięso do kebaba.

Nie wiesz czy w ogóle jakieś urzadzenie poradzi sobie z konsystencją Twojego farszu? Produkujesz całe spektrum produktów – od kiełbas drobnorozdrobnionych, przez zupy, po surówki warzywne. Zastanawiasz się czy Twoja wielkość produkcji to już TEN moment, kiedy należy wprowadzać autoatyzację? Postęp techniczny odpowie na wszystkie Twoje dylematy. Na rynku dostępne są już mieszałki o pojemności od 150 litrów do 4 000 litrów, więc dopasowanie do Twojego potencjału to wiele możliwych wariantów. Odpowiedni typ urządzenia również może idealnie wpasować się w to, czego potrzeujesz, a do wyboru masz mieszałki łopatkowe, wstęgowe czy „zetki”.

Zobacz wszystkie mieszałki

Wilko-mieszałka Carnitech CT3224

Wilko-mieszałka Carnitech CT3224 został zaprojektowany w celu zapewnienia doskonałych rezultatów […]

Dowiedz się więcej

Sepamatic DMS400 Mieszałka

Sepamatic DMS400 to innowacyjna mieszałka, która ustanawia nowe standardy w […]

Dowiedz się więcej

Lakidis PL-900L Mieszałka Łopatkowa

Mieszałka PL900L jest przeznaczona do mieszania mięsa, drobiu, ryb i […]

Dowiedz się więcej

Mieszałka próżniowa Wolfking TSM850

Mieszałka próżniowa Wolfking o pojemności 850 litrów. Mieszałka wyposażona jest […]

Dowiedz się więcej
Zadbaj o klientów i pracowników

Postaw na automatyzację

A wyobrażasz sobie co Ty poczujesz, kiedy przyspieszysz proces i zmniejszysz ilość odpadów produkcyjnych? Mógłbyś sprzedawać więcej, ale nie nadążasz z produkcją? Masz problem z dostępnością i zaangażowaniem Twoich pracowników produkcyjnych? Kilka razy Twój dział jakość zwracał uwagę, że nie do końca pracownicy zawsze odpowiednio mieszają składniki, farsz jest niejednolity. Automatyzacja procesu produkcyjnego i dobór mieszałki o odpowiednich parametrach realnie przyspieszy proces, wyprodukujesz więcej, szybciej i dokładniej. Inwestycja realnie wpłynie na zmniejszenie reklamacji jakościowych. Pamiętaj, że jakość wymieszania poszczególnych składników początkowych wpływa na smak i wygląd produktu końcowego. Te dwa parametry są najczęstrzymi powodami zwrotów produktów.

Idź z duchem czasu

Postaw na nową technologię

Mieszasz już autoamtycznie, ale Twoja maszyna po produkcji zostawia mnóstwo farszu na ściankach i w samej maszynie. To dla Ciebie realne straty i odpady. Wiesz, że również nad tym parametrem inżynierowie pracują od lat? Ważne, aby maszyna była ergonomiczna, dostosowana do obsługi operatorów prawo i leworęcznycyh. I ten czas na mycie – to też konkretny Twój koszt. Wybierz mieszałkę o opływowej budowie, a mycie Twojego urządzenia pójdzie sprawnie i dokładnie.

Mieszałka to jedna z wielu maszyn w całym ciągu technologicznym. To jak on przebiega u Ciebie uzależnione będzie, czy załadunek do maszyny będzie odbywał się ręcznie czy automatycznie, czy wykorzystasz cymbry czy skrzyniopalety.
Pamiętaj, że o wydajności całego łańcucha świadczy najsłabsze jego ogniwo. Zadbaj o to, aby mieszanie nie było wąskim gardłem na Twojej produkcji.