Czy warto kupić używane maszyny masarskie?

2019-07-22

Kilka słów o firmie

ERY Food Machinery jest prężnie rozwijającą się firmą z siedzibą w Warszawie. Zajmujemy się sprzedażą, kupnem oraz naprawą maszyn masarskich, które w 80% eksportujemy za granicę. Stale się rozwijamy i stawiamy na jakość wykonywanych usług: swoim klientom oferujemy maszyny masarskie oraz maszyny spożywcze — zakupione wcześniej u zaufanego dostawcy, zarówno używane, jak i nowe których proces renowacji jest przez nas ściśle kontrolowany, dzięki czemu klient otrzymuje sprzęt w stanie idealnym.


W swoim asortymencie posiadamy zróżnicowane maszyny przemysłu spożywczego, między innymi:

  • wilki masarskie, które służą do przetwarzania surowych skór oraz do rozdrabniania mięsa mrożonego, gotowanego i surowego;
  • nadziewarki próżniowe —nadziewanie produktów mięsnych, czy ciasta piekarniczego oraz innych produktów spożywczych;
  • masownice próżniowe, które służą do masowania różnego rodzaju mięs, dzięki czemu poprawiają ich parametry jakościowe oraz zapewniają ich soczystość i kruchość;
  • kutry masarskie, dzięki którym można przygotować mocno rozdrobniony farsz (niektóre modele mają także możliwość zrobienia masy na sosy oraz słodycze); 
  • mieszałki — mieszanie różnego rodzaju mięs, dzięki czemu można wyprodukować np. wędliny lub konserwy;
  • pakowarki próżniowe, które zapewniają błyskawiczne pakowanie produktu;
  • kotleciarki, dzięki którym proces przygotowywania kawałka mięsa na kotlety (hamburgery, bitki, steki, czy sznycle) jest znacznie szybszy. 

Tak szeroki wybór maszyn zapewnia naszej firmie możliwość podniesienia standardów innych działalności, których głównym rynkiem jest przemysł mięsny oraz przemysł spożywczy.

Używane maszyny — czy na pewno warto? 

Do zakupu używanych produktów podchodzimy zwykle dosyć sceptycznie. Nie wiemy, czy nie zostaniemy oszukani i czy zakupiony przez nas produkt będzie w pełni sprawny. Kupując w ERY Food Machinery nie musisz się o to martwić. Zanim produkt trafi do klienta, zostaje on przez naszą firmę poddany wielu przeglądom, a proces jego ewentualnej naprawy jest dokładnie kontrolowany.
W naszej firmie prężnie działa także serwis maszyn, więc jeżeli w przyszłości Twoje urządzenie się zepsuje i przestanie prawidłowo działać, wystarczy się z nami skontaktować i z pewnością wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Kompleksowy serwis zapewnia nie tylko rozpoznanie usterki i jej naprawę, ale także wszystkie maszyny masarskie poddawane są konserwacji oraz wymianie elementów, które zużyły się w trakcie eksploatacji.
W asortymencie znajdziecie także zamienne części do większości maszyn, zarówno nowych, jak i takich, które zostały wyprodukowane nawet kilkadziesiąt lat temu. W ofercie części zamiennych są na przykład igły do nastrzykiwarek, taśmociągi, ostrza do krajalnic, czy noże do kutrów masarskich. 

Biorąc wszystkie czynniki pod uwagę, używane maszyny masarskie od naszej firmy są niczym nowe i nie ma powodów do obaw związanych z zakupem. Zanim maszyna trafi do Ciebie, przejdzie ona wiele przeglądów oraz usunięte zostaną wszystkie usterki, dzięki czemu możesz być pewien, że posłuży ona na lata!